AC100-277V MW Driver 50W Bridgelux Chip Classic Outdoor LED Floodlight
This square garden light is indirect light beam style, it is good anti-glare garden light.
Description
Product Details
DLG-LED-053 is classic square garden light, it is made of die casting aluminum with PC diffuser. It is equiped SMD led chip or COB chip, the max wattage can be 100W, with nanometer reflector, it is high reflect efficiency, PC diffuser is with anti-UV material, it will not grow yellow in 5 years.
Item NO. | DLG-LED-053 |
Matetial | Die casting aluminum, with PC diffuser |
LED chip | LUMILEDS 3030/BRIDGLUX COB |
Driver | MEANWELL/PHILIPS |
Wattage | 30-100W |
IP rate | IP65 |
Delivery time | Regular 35 days |
FAQ
Q: If l don't know what kind of the product I need, what should I do?
Q: Have your products been exported?
Q: Can you provide drawings and technical data?
A: Yes, our professional technical department will design and provide drawings and techical data.
Q: What's the IP of your items?
A: The IP of our items is IP65.
The really abundant projects administration experiences and just one to one particular provider model make the substantial importance of organization communication and our easy understanding of your expectations for AC100-277V MW Driver 50W Bridgelux Chip Classic Outdoor LED Floodlight. We adhere to the practice, optimization and innovation of lean production, continuously improve advanced manufacturing capabilities, strengthen the construction of the industrial Internet, and improve production automation, informatization, and intelligence capabilities to improve production efficiency, process control, and ensure product quality. Dedication is the spirit of patience, persistence and perseverance with inner certainty and focus on details.
[[ProKeywords]]Send Inquiry
You Might Also Like
Saso Ce UL UFO IP65 200W LED High Bay Light Made in ...
Rechargeable Waterproof IP65 All in One ABS Outdoor ...
Pretty Antique Design Solar Garden Lamp Solar Flame ...
Garden Exterior Lamp IP65 Waterproof Outdoor 3W 6W M...
Motion Sensor Lights Outdoor Solar Bollard Light Wal...
CE RoHS TUV SGS IP67 60watt 80W 100W 120W OEM ODM Wa...